Routbeschrijving
Vanuit Arvier volgen we de hoofdweg SS26 richting Aosta. Als we in Sarre komen slaan we na het kasteel direct linksaf.
We rijden door een mooi bosachtig gedeelte, met regelmatig pittige klimmetjes. Toch krijg je na iedere klim weer even de tijd om bij te komen omdat je even vlak stuk hebt of soms zelfs even afdaalt.
Via Homené en Barmaz komen we in Verrogne (1582m) aan. Dit is het hoogste punt van deze rondtocht. Via Persod rijden we richting St. Nicolas. We komen niet echt door dit laatste dorp, maar blijven er bovenlangs rijden en dalen verder af naar Cerellaz. Dit is een heel mooi en afwisselend stuk om te fietsen. Je hebt regelmatig een mooi uitzicht op de Mont Blanc.
Via een lange afdaling en via een reeks haarspeldbochten komen we in Avise aan. Als we de brug over de Dora Baltea oversteken komen we weer op de hoofdweg uit en rijden richting Arvier.
We hebben vandaag c.a 40 km gefietst.
Gefietst: voorjaar 2003
Start Sarre (628m)
Hoogteverschil 850m
Karakter Leuke infietstocht ten westen van Aosta, waarbij je langs mooie afgelegen dorpjes fietst en regelmatig een mooi uitzicht op de Mont Blanc hebt.
Kaarten IGC 3 Il Parco Nazionale del Gran Paradiso(1:50.000)