Routebeschrijving
We parkeren de auto in La Clusaz.
Iets voor dit dorp zie je in een bocht, aan de linkerkant de start van de tocht.
We lopen het eerste stuk door een bos en stijgen behoorlijk. We volgen hierbij de Alta Via.
Na c.a 15 min. lopen we onder een rotsbastion door. Bovenop zien we enkele gemzen staan die ons lijken te bespieden.
Imbocchiamo un'ampia mulattiera segnalata come Alta Via.
Na ongeveer een uur komen we bij Alp. del Ghiacciaio (2163 m) aan en kort daarna komen we op de splitsing naar Runaz.
Wij gaan rechtdoor waarbij de wegwijzers naar Col Planaval volgen.
Er volgt nu een zeer mooi stuk van de route. Over weidse almweides en langs vele beekjes lopen we richting Baracche di Fond (2340m).
Even later komen we weer bij een splitsing aan. Via het pad rechts omhoog kan je in c.a 15 min. naar Lac du Fond lopen.
Wij gaan verder richting de col. We steken de rivier over en komen dan op een vlak en moerasig gedeelte uit.
Langzaam aan wordt het terrein wat ruiger en rotsachtiger. Over rotsen en puin lopen we verder richting de col.
Ongeveer een 1/2 uur onder de col besluiten we te stoppen. Het is inmiddels hard gaan sneeuwen en waaien en we hebben slecht zicht. Op een sneeuwveldje zetten we onze tent op.
We hebben de volgende dag geluk als het weer iets is opgeknapt. We lopen verder naar de col. Sommige stukken zijn behoorlijk steil. Omdat het afgelopen nacht gesneeuwd heeft is het ook wat vermoeiender, maar ook wel erg mooi met die verse sneeuw.
Kort nadat we op de col aankomen wordt het weer weer wat slechter.
Voor de afdaling kun je dezelfde weg terug nemen,of net als wij afdalen naar Rifuiog Deffeyes en daarna verder lopen naar La Joux (La Thuile).
Dit is ook een erg leuke en afwisselende wandeling, waarbij je langs 3 mooie watervallen loopt.
Volgens de dienstregeling van de Savda zou er in de maanden juli en augustus een bus naar La Thuile moeten rijden. Bij navraag bij het restaurant in La Joux bleek de bus toch niet te rijden. Gelukkig konden we vrij snel een lift krijgen en hoeften we niet het saaie stuk naar La Thuile te lopen.
Start La Cluzas, 1630m (Valgrisenche)
Hoogte 3016m
Hoogteverschil 1386m
Tijdsaanduiding La Cluzas - Col di Planaval: 5.30 - 6 ore Col di Planaval - La Joux: 3.30 - 4 ore
Karakter Lange, pittige rondtocht door een zeer mooi en afgelegen dal. Tocht loopt gedeeltelijk over weidse almweides met mooi waterpartijen.
Kaarten IGC 3 Il Parco Nazionale del Gran Paradiso IGC102 Valsavarenche, Val di Rhemes, Valgrisenche
Literatuur Valgrisenche, itinerari, escursioni, arrampicate. (te koop bij het toeristenburo in Valgrisenche)